3D LENTICULAR AVANTAJLARI

ETKİ: Lenticular baskılar, statik(durağan) baskılara göre çok daha fazla etki bırakır ve kişiler tarafından dikkatlice incelenir. Böylece hem verilmek istenilen mesaj yerine ulaşır, hem de ürünlerinizi sunduğunuz kişiler pozitif yönde etkilenir.

PRESTİJ: Günümüzün rekabetçi şartlarında reklam vermek tüm firma, şirket ve kurumlar için vazgeçilmez bir tanıtım aracıdır. Reklam ürünleriniz yerine ulaştığında, oluşan ilk intiba çok önemlidir. Lenticular ürünlerle yapılan reklamlar, karşınızdakine sizlerin farklı olduğunuzu hissettirir ve prestij sağlar.

FARKLILIK: Lenticular ile yapılan baskılar, sıradan reklam malzemelerine göre çok daha farklı bir yapıdadır. Piyasalarda çok daha az bulunması, yapılacak reklamın farklı ve değerli olmasını sağlar.

KALICILIK: Lenticular baskılar, klasik baskı materyallerine göre, alıcılar tarafından çok daha fazla incelenir ve diğerlerinden ayrı tutulur. Ürünleriniz, alıcıya o an gerekli olmasa bile, yeri geldiginde hatırlanılması, rakip ürünlerin reklamlarına göre çok daha hızlı olacaktır.

Lenticular ürünler, tüm dünyada çok etkili bir reklam yöntemi olarak kullanılmaktadır. TIME Dergisi ve EASTMAN KODAK lenticular reklamın gerçekten etkili olup olmadığı üzerine araştırma yapmış ve anket sonuçlarına göre Lenticular ürünlerin ne denli etkili olduğu aşağıdaki verilerle özetlenmiştir:

– Lenticular ürünlere ilgi gösterenlerin oranı % 96
– Lenticular reklamla beraber verilen makaleyi okuma oranı % 91
– Asılan bir 3-D Lenticular Reklam afişini inceleyenlerin oranı % 69 (Aynı afişin klasik kağıda basılmış halini inceleyenlerin oranı % 14)
– Lenticular reklam veren firmaya ilgisinin arttığını belirten müşterilerin oranı % 62

Ülkemizde de, reklamın öneminin giderek daha çok anlaşılması, bilinçli yöneticilerin farklı ve etkili reklam yöntemleri arayışları, bu teknolojinin giderek daha çok yaygınlaşmasını sağlamaktadır.

3D LENTICULAR BASKININ PAZARDA ETKİLERİ

3D Lenticular baskı sayesinde farklı efektler kullanarak etkili reklamlara sahip olabilirsiniz. 3D Lenticular baskının getirdiği çözümlerle ülke pazarında kendinizi en üst şekilde üste çıkartabilirsiniz.